Як розпізнати підходящого шлюбного партнера

Янина Данильченко

All you need is loveЗвісно, все написане у цій статті не буде ані новим, ані оригінальним. Написала я її тому, що багатьом людям, яких я зустрічаю у приватній психологічній практиці, доводиться стикатись із питанням: «а яким я бачу свого майбутнього шлюбного партнера?» На відміну від розповсюдженого стереотипу, що цим питанням насамперед переймаються жінки, я впевнено скажу, що чоловіків воно цікавить ані трохи не менше.

На своїх лекціях з тематики кохання й шлюбу я розповідаю про те, що значною мірою ми обираємо чоловіка чи дружину, знаходячись під впливом неусвідомлюваних біологічних та психічних імпульсів. П’янкий стан закоханості, обумовлений дією ендорфіново-дофаміново-окситоцинового коктейлю у нашій нервовій системі, через декілька років подружнього життя розсіюється, як дим, і ми нарешті починаємо бачити партнера реальною людиною, без прикрас.

Буває, що після такого ретельного споглядання ми починаємо пригадувати приказки «любовь зла – полюбишь и козла» або «хорошее дело браком не назовешь». Отже, щоб цього не сталось, трохи розуму і розважливості у справах кохання і шлюбу нікому не завадить.

Які ознаки має людина, що підходить для шлюбу саме вам?

Нерідко можна почути, що «протилежності сходяться», але якщо у пари між собою взагалі відсутня всяка схожість, спільність, це недобрий знак. Краще, якщо ви між собою ще до одруження знайдете те спільне, що об’єднуватиме вас потім у шлюбі протягом довгих років.

Отже, на що слід звертати увагу:

а) спільність цінностей та світогляду (бажано, щоб партнери мали схожу морально-етичну та духовну систему цінностей, погляди на стиль життя й виховання дітей і т.п., оскільки рано чи пізно у шлюбі ці питання постануть руба);

б) близький інтелектуальний та культурний рівень (вкрай рідко бувають вдалі шлюби між професорками та сантехніками);

в) сексуальна сумісність (це важливо, друзі, хто що б не казав, і непогано цю сумісність перевірити ще до РАГСу);

г) схожі погляди на шлюб і родину (пара повинна мати спільні погляди, яким має бути їхнє подружнє життя, хочуть вони дітей чи ні, або скільки їх має бути). Буває так, що до шлюбу один декларує, що хоче дітей, а інший – ні. І той, хто хоче, плекає надію, що партнер згодом змінить свою думку. Потім починається тиск і шантаж, або оце – «я вже завагітніла» і примушення до народження дітей. Ніхто не має права примушувати іншого до батьківства.

Як поводить себе людина, що зацікавлена у міцних стосунках? (до речі, за цими ознаками можна вибирати і друзів, а не тільки шлюбних партнерів). Вона:

а) виявляє зацікавлення до спілкування з вами, має на вас час, даючи таким чином зрозуміти про пріоритет взаємин;

б) знайомить вас із своїми планами, виявляє увагу, турботу і підтримку; зацікавлена у вашому благополуччі й намагається його примножувати;

в) інвестує свої ресурси (психічні, фізичні, матеріальні). До речі, матеріальні – не обов’язково гроші, діаманти і машини, це може бути що завгодно, чим ділиться з вами людина. Навіть торт, спечений для вас власноруч;

І – найважливіше!

г) демонструє прихильність не лише словами, а й діями.

Лайфхак від психологів: слова любові, які щедро дарує потенційний партнер, обов’язково мають бути підкріплені відповідною поведінкою. Подумки затуляйте вуха та сухо аналізуйте вчинки – і буде Вам щастя.

Не телефонував тиждень, бо був дуже зайнятий на роботі? Забула про зустріч? Не цікавиться, як у вас справи, а говорить виключно про себе? Не називає вас своєю дівчиною? Зустрічаючись із вами, ходить на побачення до інших? Уникає тілесного контакту? Щезає, коли у вас починаються проблеми? Прийшов нетверезим на побачення? Не знайомить вас із своїми друзями та рідними? Сидить на сайті знайомств? І це після палких освідчень у коханні і дифірамбів у ваш бік. Варто задуматись над цим, як ви гадаєте?

Поведінці слід довіряти тому, що люди часто думають одне, говорять друге, а чинять взагалі інше. Проте саме поведінка правдиво говорить і про наміри, і про те, ким є людина.

Буває, що він чи вона схожі на того солдата, що не знає слів любові, які ви, дратуючись, намагаєтесь видушити з об’єкта вашої пристрасті. Зате про любов свідчать її вчинки, спрямовані на підтримання й підвищення вашого психоемоційного благополуччя. Саме у цьому проявляється ваша справжня цінність для цієї людини. І така любов, відбита у вчинках, важить набагато більше, ніж найпалкіші слова про неї.

18 просмотров

Оставить коментарий

You must be logged in to post a comment.